free css templates

Canlı Ders 24 Size Ne Sunuyor?

Canlı ders 24 size İnteraktif Sanal sınıf ve Öğrenim Yönetim Sistemini beraber sunuyor. İki sistem tam entegre olarak çalışıyor. Aşağıda İnteraktif Sanal Sınıfın ve Öğrenim Yönetim Sisteminin özellikleri kısaca anlatılmıştır.

Canlı İnteraktif Sınıf

163 ülkede onbinlerce kurum tarafından kullanılan sanal sınıf uygulaması - Bigbluebutton

Canlı İnteraktif Eğitim için Sanal Sınıf Bigbluebutton sanal sınıf uygulaması ile öğretmen ve öğrenciler görüntülü, sesli ve yazılı olarak iletişim kurar. Bilgisayardan, tabletten ve cepten hiçbir uygulama yüklemeden kullanılır. Web tarayıcınızı (chrome, firefox, opera) kullanmaya başlayın. Bigbluebutton, Öğrenim Yönetim Sistemi ile entegre çalışır. Sizin sınıfınıza sadece sizin öğrencileriniz  girebilir.

Mobirise

Özellikler

1

Gerçek Zamanlı İletişim

Öğretmen öğrencileri ile sanki onlar yanındaymış gibi iletişim kurar. Öğrenciler sanki öğretmen yanlarındaymış gibi öğretmenle iletişim kurar.

2

Sanal Tahta

Sınıftaki tahtanın yerini burada sanal tahta almıştır. Öğretmenin tahtada yazdıklarını ve çizdiklerini öğrenci izler. Öğretmenin izin verdiği öğrenci tahtayı kullanabilir.

3

Video Paylaşım

Öğretmen youtube, Vimeo, Instructure Media, Twitch ve Daily Motion kaynaklarından öğrencileri için video açabilir. Böylece sınıf katılımcıları video eğitim içeriklerinden faydalanabilir.

4

Sunum Paylaşım

Pdf, Power Point, Microsoft World, jpg ve txt formatında sunum, yazı ve görseller paylaşılabilir. Eğitim içeriğinizi, örneğin takip ettiğiniz kitabı, pdf formatında yükleyebilir ve sanal tahta ile öğrencilerinizle paylaşırsınız. 

5

Canlı Ders Kayıt

Yaptığınız canlı dersleri kaydedebilirsiniz. Böylece öğrencileriniz 7 gün 24 saat daha önce yapılmış canlı derslere ulaşabilirler.

6

Genel / Özel Sohbet

Sınıf katılımcıları sohbet kısmından mesajlarını öğretmene iletirler.  Genel sohbetler tüm sınıf ve öğretmenler tarafından görülür. Öğretmen öğrencisi ile özel sohbet yapabilir. Diğer öğrenciler bu sohbeti görmez.

Öğrenim Yönetim Sistemi

225 ülkede 100 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılan Öğrenim Yönetim Sistemi - Moodle

Öğrenim Yönetim Sistemi İlkokuldan üniversiteye 225 ülkede 100 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılan lider Öğrenim Yönetim Sistemidir. Tamamı Türkçedir. Eğitim metaryalleri, ödevler, canlı sınavlar, soru bankası, rozetler gibi yüzlerce özelliği ile mükemmel bir sistemdir. Kullanmak için yazılım yüklenmez, sadece tarayıcı (chrome, firefox) yeterlidir. Bilgisayar, tablet ve telefon ile kullanılabilir.

Mobirise

Özellikler

1

Modern ve Kolay Kullanım

Herhangi bir yazılım yüklemeye gerek kalmadan bilgisayar, tablet ve telefondan kullanılabilir. Tek ihtiyacınız olan bir tarayıcıdır (Chrome, Firefox, Opera)

2

Soru Bankası ve Sınav Oluşturma

Soru bankası editörü ile soru yazabilir, daha önceden oluşturduğunuz soruları topluca yükleyebilirsiniz. Sınavlar oluşturabilir, sorulara puan verebilir, belirli bir sürede canlı olarak sınavınızı yapar, sonuçları görebilir ve duyurabilirsiniz.

3

Kaynaklar

Metin, Video, Ses ve resim biçiminde kaynakları Öğrenim Yönetim Sistemine yükleyerek öğrencilerinizin 7 gün 24 saat bu kaynaklara erişmesini sağlayabilirsiniz. Önceki derslerin video kayıtları sistemde saklanır, dersi kaçırmış öğrenciler diledikleri zaman dersi izleyebilirler.

4

Ödevler

Öğrencinize ödevler hazırlayabilir ve sınıfınızdaki öğrencilerinize bu ödevleri verebilirsiniz. Öğrenciler ödevlerini tamamladıklarında öğretmenlerine gönderirler. Öğretmen ödev hakkındaki düşüncesini ve istiyorsa rozeti öğrencisine gönderir.

5

Mesajlar

Öğrenci bir soru sormak istediğinde öğretmenine mesajla sorusunu gönderebilir. Öğretmen sisteme girdiğinde öğrencilerinden gelen mesajları görür. Öğrenci mesajlarını öğretmen sistem üzerinden cevaplar. Öğrenciler sisteme girdiklerinde öğretmenlerinden gelen mesajı görürler.

6

Etkileşimli Video Dersler

Öğretmenler bir videonun üzerine etkileşimler ekleyebilirler. Bu etkileşimlerle videoda anlatılan konuda ek bilgiler verebilirler, sorular sorabilirler ve öğrenci soruya cevap vermeden video devam etmez. Öğrencinin verdiği cevaplar, doğru sayısı, puanı gibi bilgiler otomatik olarak öğretmene iletilir.

Adres

EMS Bilişim ve Yayıncılık Ltd.Şti.
Mehmet Akif Mah. Şanlı Cad.
No:38/18 Ümraniye/İstanbul

İletişim

Email: bilgi@canliders24.com
Telefon: 0216 526 64 26
Telefon: 0850 532 87 73